O záložně ANO spořitelní družstvo

ANO spořitelní družstvo je silná, moderní a inovativní finanční instituce, která nabízí svým členům z řad občanů, živnostníků a firem v České republice srozumitelné produkty. Mezi základní nabídku patří běžný účet ANO konto vhodný pro rodiny i podnikatele, spořicí účet ANO PRO budoucnost, termínovaný vklad ANO PRO zhodnocení s garancí nejvyššího úrokového zhodnocení, a spotřebitelský a podnikatelský úvěr. Klienti ANO spořitelního družstva nejvíce oceňují individuální přístup a dále možnost nejlepšího zhodnocení finančních prostředků na trhu. ANO spořitelní družstvo obhájilo v roce 2016 1. místo za Nejlepší termínovaný vklad od serveru Banky.cz a připojilo i ocenění Nejlepší finanční produkt - 1. místo v kategorii Termínovaný vklad - od serveru Finparada.cz. V říjnu 2016 nezávislý časopis dTest testoval termínované vklady mezi bankami a záložnami a termínovaný vklad od ANO spořitelního družstva se stal "Nejvýhodnějším termínovaným vkladem" (článek).

Jsme společensky odpovědná firma

V ANO spořitelním družstvu se chováme zodpovědně ke svému prostředí, ve kterém podnikáme. Podílíme se na lokálních sociálních projektech a pomáháme těm, kteří naši pomoc potřebují.

Svaz lyžařů České republiky
ANO spořitelní družstvo podporuje od roku 2016 Svaz lyžařů České republiky. Cílem je podpora sportovní činnosti a české lyžaře a sportovce. Více na www.czech-ski.com.

Divadlo v Řeznické
Od roku 2016 začalo ANO spořitelní družstvo významně podporovat Divadlo v Řeznické. Finančně se podílelo na vzniku letní inscenace Midsummer. Více na www.reznicka.cz.

Kam dál

 

Historie ANO spořitelního družstva

ANO spořitelní družstvo navazuje na tradici družstevních záložen, která v českých zemích sahá až do první poloviny 19. století. Nejen u nás, ale i ve světě se těší družstevní spoření velkému zájmu. Celosvětová organizace družstevních záložen World Council of Credit Unions registruje ve 105 zemích světa 57 000 družstevních záložen, za nimiž stojí rodina družstevníků čítající 217 milionů členů.

Našim klientům garantujeme nejvyšší úrokové zhodnocení termínovaných vkladů na trhu v České republice. Nabízíme individuální úrokové sazby na termínované vklady a spořicí účty od půl miliónu korun.

2016

 • ANO spořitelní družstvo tvoří od dubna 2016 každý měsíc zisk a celkově skončilo se ziskem 0,66 milionů korun.
 • Možnost uzavřít termínovaný vklad prostřednictvím online formuláře.
 • Provedena kontrola ČNB pro oblast úvěrového rizika.
 • Objem poskytnutých úvěrů k 31. 12. 2016 ve výši 1,445 miliardy korun.
 • Bilanční suma byla ve výši 1,754 miliardy korun.
 • Nastavena pravidelná komunikace s klientem (měsíční newslettery, narozeninové nabídky).
 • Záložna umožňuje uzavřít depozitní produkty z pohodlí domova přes kurýrní službu.

2015

 • Přestěhování pobočky Praha do pasáže Oasis na Florenci.
 • Změna sídla ANO spořitelní družstvo na Rohanské nábřeží 15, Praha 8.
 • Bilanční suma ve výši 1,3 miliardy korun.
 • Objem poskytnutých úvěrů k 31. 12. 2015 ve výši 0,943 miliardy korun.

2014

 • Od roku 2014 dochází k postupné změně fungování společnosti v oblastech – organizace, business procesy, obchodní strategie, produkty

2011

 • Pod názvem ANO spořitelní družstvo působíme na trhu od 3. října 2011

2010 

 • Spořitelní družstvo poskytuje služby na pobočkách Praha, Brno a Hořice na Šumavě

2009 

 • Na podzim 2009 společnost přejmenována na ROYAL CAPITAL družstevní záložna

1999 

 • Družstevní záložna založena 14. prosince 1999 pod názvem Spořitelní a úvěrní družstvo Royal Savings and Loans

 

 

 

Naši lidé

Pracovníci ANO spořitelního družstva jsou profesionálové v oblasti osobních i firemních financí. Společnost ANO spořitelní družstvo je řízena předsedou představenstva Ing. Petrem Illetškem, MBA., místopředsedou představenstva Janem Pelíškem M.A., členem představenstva Ing. Jiřím Diepoltem a členem představenstva Ing. Václavem Urbanem. Funkci výboru pro audit plní v ANO spořitelním družstvu kontrolní komise.

 

Ing. Petr Illetško, MBA

předseda představenstva

Je absolventem ČVUT v Praze, oboru Ekonomika a řízení stavebnictví. Titul MBA získal na Prague Business International School. Petr Illetško má téměř 25letou praxi v exekutivních funkcích finančních institucí. V letech 1995 až 2001 působil jako generální ředitel a místopředseda představenstva Vojenského otevřeného penzijního fondu, a.s. (dnes AXA penzijní společnost a.s.) a jako country manager a předseda představenstva pojišťovnu Cardif Pro Vita v letech 2001 – 2005. V České národní zdravotní pojišťovně úspěšně řídil spojení dvou pojišťoven. V ANO spořitelním družstvu je jako předseda představenstva zodpovědný za celkové řízení společnosti a zároveň řídí obchodní divizi společnosti.

 

Ing. Jiří Diepolt

člen představenstva

Vystudoval Vysokou školu ekonomickou fakultu informatiky a statistiky. V sektoru finančních institucí se pohybuje více než 20 let. V letech 1996-1999 působil v technologických společnostech ICL a IBM. Od roku 1999 pracoval 14 let v nadnárodní poradensko-auditorské společnosti KPMG a pobočce KPMG Londýn. V ANO spořitelním družstvu zastává pozici ředitele divize provozu a podpory zahrnující agendy back-office, pobočkové sítě včetně depozitních produktů a služeb, v neposlední řadě služby informačních systémů a technologií.

 

Ing. Václav Urban

člen představenstva

Působil 7 let ve finančních a poradenských službách, nejprve ve společnosti Citibank a.s. a posléze ve společnosti GE Money Bank a.s., kde zastával různé obchodní pozice. Od roku 2009 zastával pozici finančního ředitele ve společnosti BELLMARK ASSET MANAGEMENT a.s. a následně ve společnosti Budějovická s.r.o., kde se zabýval řízením firemních financí, investičních a developerských akcí a akvizicemi nemovitostních a výrobních podniků. V ANO spořitelním družstvu je zodpovědný za divizi řízení rizik.

 

Jan Pelíšek

místopředseda představenstva

Vystudoval Provozně ekonomickou fakultu na Mendelově universitě v Brně a studium završil na vídeňské Lauder business school. V rámci studia absolvoval roční zahraniční stáž zaměřenou na finance. Ve společnosti OHL ŽS, a.s. pracoval od roku 2009 - 2016 na různých pozicích, nejdéle pak jako ředitel jednoho z pěti teritorií, ve kterých společnost působí. V rámci Krajské hospodářské komory jižní Moravy působí dlouhodobě jako poradce v oblasti zahraničních projektů a vztahů.
V ANO spořitelním družstvu je jako místopředseda představenstva v pozici ředitele divize rozvoje pobočkové sítě.  

 
 • Petr Vondráček

  Vedoucí oddělení marketingu a komunikací

 • Marcela Králová

  Vedoucí pobočkové sítě

 • Lukáš Hartl

  Ředitel pro business development

 • Tomáš Svoboda

  Vedoucí oddělení Řízení rizik

 • Jan Bogusch

  Vedoucí oddělení IT

 • Petr Jeníček

  Finanční ředitel

 • Marcela Douděrová

  Office manažer

 • Milan Houžvička

  Vedoucí oddělení Compliance, AML a právní

 • Eva Svejkovská

  Vedoucí oddělení zpracování a analýz úvěrových návrhů

 • Ladislav Gonšenica

  Vedoucí vnitřního auditu

 • Luboš Bittman

  Vedoucí oddělení úvěrového back office

 • Monika Knotová

  Mobilní bankéř

Zařiďte si účet telefonicky

Zavolejte nám na 810 20 20 20 nebo nám na sebe zanechte telefonický kontakt, ozveme se vám zpět do 24 hodin.

Zařiďte si účet online

Online žádost
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací